O nás

Kdo jsme

Náš příběh

Au-pair agentura Au-pair point, dříve známá pod názvem Agentura Jana, a sídlící v centru Prahy,  je zavedená firma s dlouhodobými zkušenostmi a dobrým jménem, které si za více než 30 let působení vydobyla nejen v České Republice, ale také na Slovensku. Již od roku 1990 zajišťovala pobyty nejprve do Německa, poté do dalších německy mluvících zemí a v dnešní době spolupracuje s agenturami a rodinami po celé Evropě. Za dobu působení na českém trhu jsme poskytli au-pair pobyt více než třem tisícům zájemkyním a zájemcům.

Našimi přednostmi je kompletní servis, kvalita služeb, ochota vždy pomoci a absence byrokratických procesů – vždy požadujeme jen to, co opravdu potřebujeme a je nezbytně nutné. U nás se můžete spolehnout na korektní, vstřícné a osobní jednání. Poskytování au-pair pobytů pro nás není jen práce, ale především poslání, protože víme, že au-pair pobyt je pro mladé lidi perfektní příležitostí jak se naučit jazyk, poznat jinou kulturu a najít nové přátelé.

Časová osa agentury Au-pair Point

1990
Založení Agentury Jana

Nedlouho po sametové revoluci, v roce 1990, začíná náš příběh. Jana Provazníková si zakládá živnostenský list a vytváří Agenturu Jana. V prvních měsících zprostředkovává doučování pro děti, úklid, hlídání ratolestí nebo i výuku na hudební nástroje.

1991
Au-pair pobyty do Německa

Netrvalo dlouho, a primárním a jediným zaměřením Agentury Jana se stává zprostředkovávání au-pair pobytů do Německa, kde rychle navazujeme kontakty s místními agenturami a rodinami. Zájem o au-pair pobyty je v těchto letech enormní.

1994
Au-pair pobyty do dalších německy mluvících zemí

Po necelých třech letech poskytování au-pair pobytů se rozšiřujeme do dalších německy-mluvících zemí. Mimo Německo tak dívky vycestovávají do Rakouska nebo stále populárnějšího Švýcarska.

2006
Rozšíření služeb o pečovalteství o seniory

V roce 2006 se nabídka zprostředkování práce rozšiřuje o pečovatelskou činnost pro seniory. Nejdříve v Německu, poté v dalších evropských zemích. Od roku 2022 projekt JanaCare funguje samostatně. 

2015
Rozšíření poskytování au-pair pobytů do většiny evropských zemí

Od roku 2015 se neorientujeme pouze na německy mluvící země, ale na prakticky všechny země Evropské unie. Mezi nejpopulárnější destinace začíná patřit Španělsko a Velká Británie.

2022
Nové jméno, nová adresa, nový web

V roce 2022 prochází Agentura Jana proměnou. Přejmenovává se na Au-pair point, stěhuje se na novou adresu v centru Prahy, a celý koncept poskytování au-pair pobytů dostává nový kabát.

Aupair agentura au-pair point

Spolupracujeme

Pečovatelská agentura JanaCare
Oficiální logo au-pair point GIF